• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Kiedy pierwsza kawa Senseo pojawiła się rynku, wówczas wywołała wśród społeczeństwa duże poruszenie. Jak to możliwe, że zmielone ziarna kakaowca zamknięte w niewielkiej filtracyjnej torebce, przypominającej herbatę ekspresową, mogą smakować tak samo wyjątkowo, jak te, które mielimy w młynku przed każdym przyrządzeniem kawy? Pierwsza filiżanka espresso przyrządzona w ten oto sposób rozwiała wszelkie wątpliwości i dzisiaj wiele osób nie powróciłoby do klasycznego sposobu parzenia kawy.

Świeżość o każdej porze dnia

Kawa pads, czyli po prostu kawa w saszetkach, to zmielone ziarna kawowca, które „zapakowano” w filtracyjne torebeczki. Dodatkowo, pakowane są one pojedynczo lub zbiorczo w foliowe opakowania, by zapewnić świeżość i aromat kawy przez dłuższy czas. Dzięki temu mamy gwarancję, że nawet zakup większego opakowania przy rzadszym spożywaniu aromatycznego napoju nie wpłynie na utratę jego wyjątkowych właściwości. To spowodowało, że kawa w saszetkach jest doskonałym rozwiązaniem dla domu, biura oraz gastronomii.

Powtarzalność smaku

System Senseo został doskonale przemyślany i stworzony dla prawdziwych perfekcjonistów o wrażliwym zmyśle smaku. Każda saszetka pads zawiera ok. 7 gram zmielonej kawy. Dzięki tej szczególnej precyzji dawkowania zawsze możemy liczyć na ten sam smak, aromat i zapach. Obecnie możemy wybierać spośród różnych rodzajów kawy w saszetkach – różnią się one między sobą walorami smakowymi, a także łagodnością.

Wygoda parzenia

Trzeba pamiętać, że kawa Senseo przeznaczona jest do przygotowywania w specjalnych ekspresach ciśnieniowych, które zostały przystosowane do użytkowania saszetek. Można również kupić odpowiedni adapter z ukształtowanym we właściwy sposób filtrem. Ogromną zaletą systemu Senseo jest wygoda, nie wsypujemy kawy i nie ma konieczności czyszczenia ekspresu, co z pewnością spodoba się osobom, które cenią sobie czystość i wygodę. Kawa pads to także możliwość szybkiego przygotowania porannego kawowego napoju, wystarczy umieścić saszetkę w ekspresie, nacisnąć odpowiedni przycisk i po 30 sekundach możemy rozkoszować się smakiem mocnego espresso bądź też mlecznego latte.

Kawa w saszetkach jest kawą naturalną, stanowi również doskonałą alternatywę dla kawy w kapsułkach. Wśród dostępnych produktów każdy odnajdzie ten swój jedyny i najbardziej pożądany smak – kawa może być mocna i łagodna, a także bezkofeinowa. Dużym zainteresowaniem cieszą się również kawy smakowe, dzięki którym przyrządzimy napój, przypominjący ten z najlepszej kawiarni.

Categories: Inne

Comments are closed.