Blefowanie w pokerze – dlaczego gracze to robią?

677
Blefowanie w pokerze – dlaczego gracze to robią?
Blefowanie w pokerze – dlaczego gracze to robią?

Naturalnie blefowanie w pokerze to ciekawy sposób na to, aby grać w pokera, jednakże nie jest to najlepszy sposób na to, aby wygrywać. Czy warto jest więc blefować? O tym dowiesz się za chwilę!

Blefowanie w pokerze – dlaczego gracze to robią?

Jeśli dopiero się uczysz

Czasami możesz wygrać blefując, ale zdecydowanie nie jest to strategia, która za każdym razem zapewni Ci zwycięstwo. Każdy gracz, który chce nauczyć się grać dobrze w pokera, powinien pamiętać, aby nie robić tego za każdym razem, ponieważ wtedy nasze zachowanie będzie bardzo przewidywalne. Jeśli twój przeciwnik może łatwo przewidzieć twoje ruchy, to doświadczeni gracze pokonają cię z miejsca, wiedząc, kiedy licytować wyżej niż ty, a kiedy nie warto ryzykować wydawania pieniędzy. Dlatego zalecamy, abyś nie rozwijał tej strategii gry zbyt mocno.

Nie blefuj za często!

Kiedy blefujesz za często, inni gracze mogą łatwo przewidzieć, które konkretne karty posiadasz, a wtedy wygrana jest dla ciebie prawie niemożliwa. Oczywiście tak się dzieje, gdy gramy przy prawdziwym stole, ale jeśli np. Gramy ze znajomymi, to nie ma to znaczenia, prawda? W końcu bardzo prawdopodobne jest, że nie gramy na prawdziwe pieniądze, tylko na zapałki, a wtedy raczej wygrana zbyt mocno się nie liczy, prawda?

Jak wygrywać w pokera?

Nawet w świecie pokera tylko kilku graczy może wygrywać ogromne pieniądze za pomocą blefowania, chociaż też nie zawsze. Musimy jednak pamiętać, że w większości przypadków taka gra to fikcja, lub są to także ludzie, którzy grają w pokera od wielu lat i znają większość technik, które mogą zastosować w grze. Dlatego jako początkujący lepiej jest wcześniej nauczyć się rozgrywać swoimi kartami bez blefu.

Jak nauczyć się grać dobrze w pokera?

Po pierwsze, grając non-stop (oczywiście bez przesady). Spróbuj jednak zrobić to z przyjaciółmi, tutaj będzie łatwo się uczyć, a to nie będzie kosztować – ważne jest, żeby się dobrze bawić, a gra w pokera na pieniądze wprowadza tutaj element uzależnienia, a każdy blog medyczny na internecie to potwierdzi, że uzależnienie od gier karcianych jest jedno z najgorszych, oraz najtrudniejszych do wyleczenia. Dlatego też możesz na przykład się umówić z kimś na to, aby grać w kilka osób na przykład raz na tydzień – co może być naprawdę ciekawą opcją dla ciebie. Naturalnie pamiętaj o tym, aby najlepiej rozgrywka nie toczyła się na prawdziwe pieniądze, bo wtedy też może okazać się, że zaczniesz przegrywać naprawdę wysokie sumy, które zaszkodzą twojemu domowemu budżetowi.

Oceń nas!