Cyberpunk 2077 – czyli gra, o której pisze teraz każdy

844
Cyberpunk 2077 – czyli gra, o której pisze teraz każdy
Cyberpunk 2077 – czyli gra, o której pisze teraz każdy

Nie da się ukryć, że Cyberpunk 2077 jest najbardziej wyczekiwaną grą tego roku – jego premiera była przesuwana kilkakrotnie, przez co potencjalnie ,,hype” na tą grę stawał się coraz większy. Co więc możemy powiedzieć o tej grze – kilkanaście godzin po starcie?

Cyberpunk 2077 – czyli gra, o której pisze teraz każdy (fotografia CD Projekt Red)

Chaos na steamie

Na sam początek trzeba wziąć pod uwagę to, jak bardzo steam zawiódł oczekiwania graczy. Naturalnie te osoby, które miały streamować bądź nagrywać gameplay z gry otrzymały ją pierwsze (co jest oczywiście zrozumiałe) podczas gdy cała reszta musiała czekać do godziny 1 nad ranem czasu Polskiego, aby w ogóle zacząć pobierać. Co zabawniejsze, dosłownie o 1 czasu UTC +2 serwery steama padły na dobrą godzinę. Po części to jest zrozumiałe, ale z drugiej strony powinniśmy wziąć też to, że tak naprawdę obsługa steama miała ponad rok do przygotowania się do tej chwili a i tak zawiedli. Gdyby to była mniejsza firma, bądź też developer indie, który nie ma własnej platformy – to jeszcze byłoby to do zrozumienia – ale steam to hegemon, niemalże monopolista rynku gier, dlatego też uważamy taką sytuację za po prostu nie do przyjęcia.

Gra

Sam w sobie – cyberpunk 2077 jest bardzo rozbudowanym tytułem. Mamy do wyboru wiele drzewek rozwoju naszej postaci, perków oraz ulepszania naszych sprzętów – nie będziemy tu za bardzo spoilerować – bo przecież premiera była dopiero dzisiaj rano. My wolimy skupić się na technicznych aspektach gry – co oznacza mniej więcej tyle, że gra mimo dobrej szaty graficznej ma naprawdę mierną optymalizację, nie mówiąc o błędach które często psują rozgrywkę – naturalnie jest to zrozumiałe, ponieważ produkt dopiero wyszedł, ale z drugiej strony po trzykrotnie odsuwanej premierze spodziewaliśmy się czegoś lepszego. Największym mankamentem graczy jest natomiast to, że nawet na najnowszym RTX 3090 gra może ,,polecieć” na ultra przy zaledwie 22 fps-ach – co jest karygodnie złym wynikiem.

Rekord za rekordem

Mimo tych potknięć, Cyberpunk 2077 jest uznawany za najlepszą grę roku 2020, nie mówiąc już o tym, że aspiruje do tytułu najlepszej gry wszech czasów. W przeciągu kilku godzin przebił rekordy grywalności takich tytułów jak Fallout 4 czy GTA V, co jest naprawdę imponującym wynikiem. Naturalnie te gry komputerowe są dość wiekowe, ale póki co nie da się tego nie zauważyć, że Cyberpunk 2077 sprzedaje się naprawdę świetnie i nic nie zapowiada tego, że dobra passa CD projekt Red skończy się w najbliższym czasie.

Oceń nas!