Cyberpunk 2077 – dlaczego wersja na konsole jest aż tak śmiesznie zła?

785
Cyberpunk 2077 – dlaczego wersja na konsole jest aż tak śmiesznie zła?
Cyberpunk 2077 – dlaczego wersja na konsole jest aż tak śmiesznie zła?

Przez pierwsze dni cyberpunk 2077 zbierał same pozytywne opinie, jednakże już po jakimś czasie stało się to jasne, że gra jest po prostu niegrywalna na konsole, bądź też ma inne problemy, aniżeli same fps-y. Czy to jednak jedyny powód, dla którego wersja konsolowa cyberpunka jest tak zła, że aż jest to śmieszne?

Cyberpunk 2077 – dlaczego wersja na konsole jest aż tak śmiesznie zła?

Oceny rzędu 2.9 od konsolowców

To widać gołym okiem, że gra jest wręcz niekiedy niegrywalna na niektórych konsolach, co potęguje irytację konsolowców. Oprócz samej kiepskiej optymalizacji, kolejną kwestią jest to, że przecież ciężko nie zauważyć sporych błędów, które sprawiają, że gra staje się po prostu nie do przejścia. Kolejną kwestią jest sama mechanika poruszania się samochodem po Night City. Niektórzy gracze zadeklarowali, że poruszanie się samochodem po mieście jest na tyle kiepsko zoptymalizowane, że zdecydowanie bardziej wolą poruszać się wszędzie na piechotę.

Pozytywne opinie w gąszczu negatywów?

Naturalnie niektórzy konsolowcy oskarżają innych o to, że ich pozytywne oceny są przekupstwem ze strony CD projekt, ale z drugiej strony przecież trzeba zauważyć to, że niektórzy bardziej od nieciekawej i losowej optymalizacji, dostrzegają świetny gameplay, oraz samą historię Night City. Gdzieś z tyłu przebija się również wątek Kyanu Reevsa, chociaż to jest już temat wałkowany od naprawdę dłuższego czasu.

Dlaczego gniew konsolowców jest równie śmieszny, co optymalizacja tej gry?

Ponieważ to powinno być przewidziane, że aż tak wielki projekt (który już 8 lat jest w produkcji) nie ma szans na to, żeby był dobrze i szybko skonwertowany na konsole, nie mówiąc już o tym, że sam rynek konsolowy wymiera – większość twórców nawet nie tworzy już gry czysto pod konsole. Owszem, jesteśmy w stanie zrozumieć to, że gracze wydali swoje ciężko zarobione pieniądze, ale z drugiej strony tak samo jak gracze na PC-ta, albo powinni poprosić o zwrot kosztów, albo udzielić kredytu zaufania i poczekać na to, aż gra zostanie ponownie skrojona na miarę konsol.

Memy Muska

Oczywiście nie w sposób również wspomnieć tutaj o tym, jak znana osobowość – Elon Musk zareagował na cyberpunka. Podobno sam Musk grał w grę, chociaż sam gameplay skwitował memem ze swoim udziałem. Czy jest to odbiór negatywny, czy też pozytywny – tak naprawdę zostawiamy to już wam.

Źródło : https://sportowy.net.pl/

Oceń nas!