Czy łatwo jest wejść w świat gier planszowych?

779
Czy łatwo jest wejść w świat gier planszowych?
Czy łatwo jest wejść w świat gier planszowych?

Gry planszowe to jedno z najciekawszych hobby na świecie, ale mogą też sprawić, że będziesz nieszczęśliwy, kiedy odwróci się od ciebie szczęście kostki. Czy łatwo jest wejść do świata gier karcianych? O tym opowiemy ci już za chwilę!

Czy łatwo jest wejść w świat gier planszowych?

Początek

Zwykle na sam początek potrzebujemy tylko komputera (lub laptopa) i stabilnego połączenia z Internetem – wtedy bardzo łatwo jest wejść w świat gier planszowych. W sieci dostępne są setki tytułów gier, które mogą być naszym ulubionym sposobem odkrywania świata gier planszowych. Zastanawiasz się jednak – co mają gry planszowe do komputerów? Otóż przecież możesz grać w gry planszowe online, czyż nie? Naturalnie jeśli jednak chcesz zagłębić się w świat gier planszowych w prawdziwym życiu, to musisz przygotować się mimo wszystko na wydatek.

Wybierz swój tytuł!

Niektórzy ludzie wybierają „ciężki” tytuł gry jako pierwszą grę i zwykle bardzo szybko się zniechęcają. Rzecz w tym, aby nie wejść do świata gier planszowych, ale wejść i zostać dłużej i cieszyć się hobby. Dla początkujących najlepszym rodzajem gry, w którą mogą grać początkujący, jest Magic the gathering. Każdy gracz MTG, który chce grać, musi też mieć odpowiednią talię – oczywiście, jeśli mówimy o profesjonalnych grach, ponieważ w przypadku grania ze znajomymi – zwykłe karty z decka startowego wystarczą. W tej grze jest wiele przedmiotów i stworzeń, które mogą pomóc nam pokonać naszych przeciwników. Należą do nich artefakty, które mogą na stałe wdrażać określone rozwiązania, czy białe stworzenia związane z ochroną, pierwszym ciosem, życiem i czujnością. Jak widać, terminy techniczne już się tutaj pojawiły, ale z biegiem czasu, gdy opanujesz te terminy, łatwo będzie zrozumieć wszystkie zasady gry i opracować własną strategię pokonania przeciwnika. Pomimo początkowych trudności z wejściem do świata MTG, wciąż wielu osobom ta gra się podoba – przecież z jakiegoś powodu gra pobiła rekord popularności.

Wejście do świata gier planszowych – czy jest to trudne?

Musisz przede wszystkim pamiętać o tym, że wiele zależy od tytułu, który wybierzesz. Jeśli zaczniesz od tytułu, który ma ogromny poziom trudności od startu, to nie powinieneś oczekiwać, że na początku będzie łatwo. Na start lepiej jest wybrać tytuły takie jak monopoly, czy właśnie Magic The Gathering, które pozwolą ci łatwo i szybko wejść do świata gier planszowych.

Oceń nas!