Dlaczego gry online ułatwiły tak wielu osobom przetrwanie kwarantanny?

774
Dlaczego gry online ułatwiły tak wielu osobom przetrwanie kwarantanny?
Dlaczego gry online ułatwiły tak wielu osobom przetrwanie kwarantanny?

Wszyscy chyba pamiętamy wydarzenia z kwietnia roku 2020 – gdzie każdy był praktycznie zamknięty w domu, a po mieście lub wsi jeździła policja i straż miejska, nakłaniając do tego, aby zostać w swoich czterech ścianach, przez co wiele osób nie miało co robić, oprócz oglądania telewizji, bądź też grania w gry. No ale właśnie – dlaczego to akurat one przyczyniły się do ułatwienia trudów kwarantanny?

Dlaczego gry online ułatwiły tak wielu osobom przetrwanie kwarantanny?

Kontakt z w czasie pandemii

Budowanie relacji w grach jest o wiele łatwiejsze, ponieważ większość osób, które poznajemy w grach interesuje się tym samym, a zazwyczaj taka przyjaźń może trwać całe życie. Po drugiej stronie medalu mamy ciemny i nieprzyjemny świat, w którym ludzie mogą żyć tylko w złości.

Mimo wszystko, wraz z pojawieniem się koronawirusa sytuacja nagle zmieniła się z normalnej, nic więc dziwnego, że wielu dorosłych po prostu przesiadło się na gry. Oczywiście wtedy automatycznie spędzają mniej czasu uczestnicząc w prawdziwym życiu, ale na przykład, jeśli jesteśmy nieśmiali, gry mogą być jedyną opcją dla tych osób, aby ktoś im mógł towarzyszyć. Ponadto trudno jest utrzymywać kontakt w czasie rzeczywistym, ponieważ pandemia koronawirusa niestety ale póki co jeszcze trwa.

Wraz z rozwojem globalnej sieci internetowej gry komputerowe stają się coraz bardziej popularne. W dzisiejszych czasach wielu młodych ludzi nie może sobie wyobrazić, że następnego dnia po szkole, nauce czy pracy nie będą siedzieć przed komputerem, grać w gry czy oglądać je (na Twitchu lub YouTube). Dzisiaj gry stały się ważnym źródłem redukcji stresu, ale ludzie często też przez nie zapominają o swoim codziennym życiu.

Kiedy jako społeczeństwo stajemy przed poważniejszymi problemami, gry komputerowe mogą uwolnić nas od świata pełnego katastrof i stresu. Mimo to wciąż wiele osób próbuje oszukać grę, tak – niektóre gry będą wprawiać w złość lub nawet złość, ale osoby z niewystarczającą kontrolą powinny szukać profesjonalnej pomocy psychologicznej, ponieważ gra jest taka sama. dla wszystkich.

Gry, które wciągają

Jeśli zaczniesz grać w gry takie jak League of Legends i po jakimś czasie nie uda ci się za pierwszym i drugim razem i zaczniesz przystosować się do zasad panujących w grze. Zobaczysz taktykę przeciwnika i zastosujesz te metody we własnej grze, a dzięki jego rozwojowi i cierpliwości opanujesz umiejętność spokojnej kalkulacji. Niektórzy ludzie mogą nawet uczyć się języków obcych, aby grać w gry dostępne tylko w językach obcych.

5/5 - (6)