Dlaczego tak wiele osób stara się blefować w pokerze?

712
Dlaczego tak wiele osób stara się blefować w pokerze?
Dlaczego tak wiele osób stara się blefować w pokerze?

Naturalnie poker to jedna z najpopularniejszych gier karcianych, w jakie można zagrać, jednakże wiele osób, oglądając profesjonalne turnieje ma ochotę po prostu się popisać. Dlatego też dziś przedstawimy wam to, czy w ogóle warto jest próbować blefować w pokerze!

Dlaczego tak wiele osób stara się blefować w pokerze?

Jeśli dopiero uczysz się grać

Czasami można wygrywać blefując, ale na pewno nie jest taktyka, która oferuje wygraną za każdym razem. Każdy gracz, który chce nauczyć się blefować, powinien pamiętać o tym, aby nie robić tego za każdym razem, ponieważ wtedy nasze działania będą mocno przewidywalne. Jeśli twoi przeciwnicy będą w stanie łatwo przewidzieć twoje zagrania, więc gry doświadczony gracz rozgrycie twój styl gry, będzie wiedział, kiedy cię przelicytowywać, a kiedy nie warto będzie mu ryzykować swoich pieniędzy. Z tego powodu też odradzamy tworzenia strategii gry, która obejmuje w dużej mierze blef.

Jeśli blefujesz za często

Inni pokerzyści mogą wtedy bardzo łatwo przewidzieć, jakie konkretnie karty posiadasz a wtedy wygrana będzie niemalże niemożliwa. Naturalnie tak się dzieje przy graniu przy realnym stoliku, ale jeśli na przykład gramy ze znajomymi, to nie ma większego znaczenia prawda? W końcu istnieje spora szansa, że zamiast na prawdziwe pieniądze, gramy w karty na zapałki, bądź też w postaci zawodów, w to kto najwięcej przegra – ten wypije najwięcej kieliszków.

Wygrywanie w świecie pokera

W świecie pokera są nawet gracze, którzy wygrywają ogromne pieniądze, mając jedynie jedną parę, ale dobrze blefując. Jednakże musimy pamiętać o tym, że w większości przypadków jest to fikcja, lub są też to osoby, które w pokera grają od lat, i znają większość trików, które mogą zastosować w trakcie gry. Dlatego też będąc początkującym graczem, lepiej jest zawczasu grać mocnymi kartami, aniżeli bawić się w blefy.

Jak nauczyć się grać dobrze w pokera?

Przede wszystkim rozgrywając jak najwięcej partyjek. Postaraj się jednak robić to w gronie znajomych, gdzie nauka będzie łatwa, oraz nie będzie robiona na pieniądze – ważne jest to, aby dobrze się bawić, a gra na pieniądze w pokera przecież wprowadza tutaj element możliwości uzależnienia się od tego, dlatego też o wiele lepiej jest pomyśleć o tym, aby grać na przykład raz w tygodniu ze znajomymi, a nie codziennie przez Internet – bo to może prowadzić prosto do uzależnienia się.

Źródło : https://najlepszeiq.pl/

Oceń nas!