Jakie gry są najpopularniejsze wśród graczy?

768

Gry komputerowe i konsolowe przyniosły w poprzednich latach większe dochody niż cały biznes muzyczny i filmowy razem wzięty. Najpopularniejsze gry przynoszą miliardowe zyski i stają się najlepszym sposobem spędzania wolnego czasu. Efekt wzmocniła jeszcze bardziej pandemia, która wymusiła na ludziach inne formy spędzania wolnego czasu. Dzięki możliwości grania sieciowego osoby eksplorują świat gry ze swoimi przyjaciółmi. W które gry gracze grają najczęściej i czym przyciągają one swoich fanów? 

Fortnite: Battle Royale 

Fortnite jest jedynie rozwinięciem pomysłów z takich serii jak Quake czy Unreal. Pomysł zaczerpnięto ze słynnego japońskiego filmu z 2000 roku, gdzie zamierzeniem jest przetrwanie jednostki. Gracze wrzucani są na sam środek mapy z całkiem pokaźnym zasobem broni i akcesoriów. Celem jest zabicie jak największej ilości przeciwników i obronienie się przed atakami. Im gracz dłużej gra na mapie i wyeliminuje jak najwięcej przeciwników tym posiada więcej bonusów: broni, dodatkowych umiejętności i wirtualnej waluty. W maju 2020 roku w Fornite’a grało jednocześnie 15 milionów osób naraz.

Seria Fifa 

Fifa od zawsze była jedną z popularniejszych gier na świecie. Gracze jednak zawsze narzekali na mało urozmaicony tryb sieciowy. Na szczęście zmieniło się to wraz z pojawieniem się Ultimate Team, czyli tworzeniu własnej, wirtualnej drużyny. Celem gracza jest zebranie jak najlepszego składu, opartego na wylosowanych kartach. Po wygranym meczu zawodnik otrzymuje specjalne żetony. Dzięki nim może kupić zestaw kart. Odwracanie ich może przypominać blackjack online, gdzie trafić może się dosłownie wszystko. Od gracza z polskiej Ekstraklasy po Cristiano Ronaldo. Ultimate Team kolekcjonuje miejscami 10 milionów graczy naraz.

Grand Theft Auto V

Pomimo że GTA V ma już 8 lat to dalej trzyma się na szczytach rankingów sprzedaży. Gra o życiu gangsterów z okolic wirtualnego hrabstwa Blaine County została zakupiona łącznie w liczbie 140 milionów egzemplarzy. Co szczególnie imponuje – w roku 2020 osiągnęła większe zyski niż w 2019. Może to być spowodowane ulepszeniami trybu sieciowego oraz stale pojawiającym się nowym dodatkom. 

Minecraft 

Prawdziwym fenomenem (zwłaszcza wśród młodych graczy) jest Minecraft. Silnie oparty na trybie budowania i zbierania surowców tytuł rozbił bank, sprzedając się w liczbie 200 milionów egzemplarzy. Fanów szczególnie zachwycił rozbudowany świat, specyficzna grafika oparta na sześciennych blokach oraz niesamowita muzyka Daniela Rosenfelda. Specyficzny klimat pozwala na spędzanie przy grze kilku odprężających godzin dziennie. 

Czym wyróżniają się najpopularniejsze gry? 

Gry komputerowe i konsolowe coraz częściej stawiają na rozgrywkę sieciową. Dalej nieźle powodzi się trybowi offline i grom fabularnym, ale gracze coraz częściej stawiają na granie w towarzystwie. Gry coraz częściej przenoszą się na mniejsze ekrany i komórki. Przykładem tego może być „Pokemon Go”, który zarobił już 7 miliardów dolarów. Celem w grze jest poruszanie się po prawdziwych ulicach, gdzie za pomocą gry łapie umieszczone tam wirtualnie stworki. Być może świat wirtualny i rzeczywisty będą coraz bardziej zacierać swoje granice.  

5/5 - (4)