Jakie nowości czekają na graczy w 2021?

952

Pandemia koronawirusa z pewnością nie przeszkodziła producentom gier. Dzięki częstym pobytom w domu coraz więcej ludzi odkryło swoją nową pasję: gry komputerowe. Dzięki imponującej sprzedaży w 2020 roku – obecny rok mógł sobie pozwolić na jeszcze więcej tytułów niż dotychczas. Bukmacherzy online prześcigają się w typowaniach, która gra zostanie największym bestsellerem 2021 roku. Jakie największe premiery powinny zdystansować konkurencję?

Far Cry 6

Gry rozwijają się w zdumiewającym tempie, zarówno fabularnie, jak i dzięki nowym mechanikom rozgrywki. Czasami jednak gracze wolą odstawić skomplikowane systemu walki i zawiłości w opowiedzianej historii. Wolą zagrać w prostego FPSa, opartego na strzelaniu pierwszoosobowym do jak największej liczby osób. Wszystkie te oczekiwania powinien spełnić nowy Far Cry. Będzie oferował zapewne jeszcze więcej broni, ciekawych mechanik walki i nietypowych przeciwników niż dotychczas. Ubisoft jak zwykle nie powinien rozczarować swoich graczy. 

Ratchet & Clank: Rift Apart

Ratchet & Clank to seria która łączy starych miłośników gier z tymi najnowszymi. Zabawna zręcznościówka opowiedziana jest w taki sposób, że odnajdą się w niej zarówno dzieci, jak i dorośli. Kreskówka oprawa powinna zachwycać jeszcze bardziej niż dotychczas, głównie dzięki silnikowi dostosowanemu do najnowszego PS5. Wielką zaletą tytułu będzie możliwość grania dwoma postaciami jednocześnie, co powinno zapewnić wesołą zabawę całej rodzinie. 

Fifa 2022

Seria gier piłkarskich Fifa w końcu powinna ruszyć z miejsca. Fani od kilku lat narzekają na ciągle tę samą rozgrywkę, gdzie zmienia się co najwyżej grafika i składy drużyn. Fifa 2022 w końcu będzie dostosowana do najnowszych konsol, a największa zmiana szykuje się w mechanice gry. Powinno być jeszcze szybciej niż dotychczas, a atakowanie w końcu opłaci się bardziej niż nieustanne bronienie wyniku. Mają pojawić się zupełnie nowe systemy strzału czy podań. Gracze mają nadzieję, że nie są jedynie kolejne obietnice bez pokrycia. 

Gran Turismo 7 

Gran Turismo 7 to wielka nadzieja dla fanów gier wyścigowych. Graczy nie rozpieszczają ostatnie wersje serii Need for Speed czy Forza Horizon, więc duża nadzieja w grze Polyphony Digital. Ostatnie odsłony przyniosły studiu aż 70 milionów sprzedanych egzemplarzy. Liczba ta powinna się jeszcze zwiększyć dzięki nowemu systemowi jazdy i imponującej fizyce wyścigów, zbliżonej maksymalnie do warunków na torze wyścigowym. 

Na jakie inne gry czekają w 2021 roku?

Lista nie ogranicza się oczywiście do tych kilku tytułów. Wciąż niepewna jest premiera God of War: Ragnarok, gdzie poznamy dalsze losy boga wojny Kratosa  który uczy swojego syna życia w świecie starych mitologii. Dla fanów strategii wydarzeniem roku będzie Age of Empire IV. Wiele osób pragnie też poznać losy dalsze losy Aloy, a  Horizon: Forbidden West  powinno być najlepszą grą przygodową roku. Fani japońskich RPGów czekają na kolejne dodatki Persony 5. Rok 2021 zapowiada się dla graczy fantastycznie i z pewnością odkładają masę czasu, żeby zagrać w jak najwięcej tytułów. 

Oceń nas!