Najpopularniejsze gry w jakie można zagrać ze znajomymi

1180
Najpopularniejsze gry w jakie można zagrać ze znajomymi
Najpopularniejsze gry w jakie można zagrać ze znajomymi

Wiele osób z racji pandemii tak naprawdę korzysta z gier planszowych w ten sposób, że może się rozerwać ze znajomymi w swoich czterech kątach. Dlatego też dziś przedstawimy wam najlepsze tytuły, z jakich możesz skorzystać, jeśli chcesz zagrać ze znajomymi!

Najpopularniejsze gry w jakie można zagrać ze znajomymi

Najpopularniejsza planszówka 2020 – Magic the gathering

Magic Party to bardzo skomplikowana gra, ale wciąż fajna. Nie zaleca się używania tego tytułu bardziej „normalnym” osobom, ponieważ dla zabawy musisz mieć możliwość grania w tę grę od zera. Każdy gracz MTG, który chce zagrać, musi też mieć wystarczająco mocny game deck, który może kosztować nawet 1000 zł – oczywiście jeśli mówimy tu o grze profesjonalnej. W tej grze jest wiele przedmiotów, talii i stworzeń, które mogą pomóc nam pokonać naszych przeciwników. Należą do nich relikty kulturowe, które mogą na stałe wdrażać określone rozwiązania, lub białe stworzenia, które mają powiązania z ochroną, pierwszym ciosem, życiem i czujnością. Jak widać, terminy techniczne już się tutaj pojawiły, ale z biegiem czasu, gdy opanujesz te terminy, łatwo będzie zrozumieć wszystkie zasady gry i opracować własną strategię pokonania przeciwnika. Mimo początkowych trudności z wejściem na pole MTG, nadal wielu osobom ta gra się podoba – wszak z jakiegoś powodu pobiła rekord popularności.

Star wars – planszówka

Nie można zaprzeczyć, że wszechświat Gwiezdnych Wojen wyprodukował również wiele gier planszowych, ale ta gra jest najbardziej znana – ale to nie znaczy, że jest łatwa. Dla początkującego poziomu trudności można go łatwo porównać do MGT. Warstwa działań taktycznych na planszy jest zintegrowana z planowaniem misji oraz operacjami lądowymi i kosmicznymi. Ponieważ jest to tytuł „Gwiezdnych Wojen”, wszystkie akcje i potyczki są bardzo ciekawe.

Monopoly

Monopol to jedna z najbardziej znanych gier planszowych w naszym kraju, której zasady są bardzo proste i wiele osób może je zrozumieć. Na początku rozgrywki otrzymamy określoną kwotę środków i wykorzystamy ją na zakup nieruchomości w mieście, w którym znajduje się plansza. W następnej rundzie możesz budować domy i hotele – jeśli to zrobisz, możesz obciążyć go / nią kogoś, kto jest w okolicy. W zależności od lokalizacji będzie musiał zapłacić określoną opłatę. Osoba, która ma najwięcej pieniędzy, wygrywa. Wszystko zależy od trafnego wyboru, dobrej inwestycji i odrobiny szczęścia. Dwie lub więcej osób może grać w Monopoly. Jeśli chodzi o biznes europejski – to właściwie to samo, co monopol, ale układ jest nieco inny.

4.6/5 - (7)