Nowy dodatek – co pokaże nam kolejny rok w Destiny 2?

726

10 listopada 2020 roku byliśmy świadkami premiery nowego dodatku do gry Destiny 2 zatytułowanego Beyon Light. 

Problemy z premierą.

Mimo, że Bungie jest ogromną marką w świecie game devu, to nie obeszło się bez wpadki przy okazji premiery nowego rozszerzenia. Dodatek planowany na 22 września finalnie pokazał się w sklepach praktycznie dwa miesiące później. Producent bronił się pandemią spowodaowaną coronavirusem, co zdenerwowało graczy. 

Nowy content.

Dodatek zapoczątkował już czwarty rok w Destiny 2. Dodatkowo rozpoczął się nowy sezon. Producenci zaoferowali graczom rozbudowaną linię fabularną na całkowicie nowej lokalizacji, na Europie, księżycu Jowisza. Podczas misji fabularnych staniemy do walki z kompletnie nową siłą zwaną staza. Po przejściu głównego wątku fabularnego gracz ma do dyspozycji szereg misji rozwijających nową subklasę, wyżej wymienioną stazę. Oprócz tego dodane zostały nowe bronie i zbroje, w tym po dwie egzotyczne części zbroi na każdą klasę postaci. Dodatkowo kilka nowych egzotycznych broni. 

Season pass

Nowa przepustka sezonowa oferuje dodatkowy content dla graczy. Mnóstwo zadań oraz broni do zdobycia. Wbicie setnego poziomu udało się niektórym zapalonym graczom już kilka dni po premierze dodatku, jednak osoby grające bardziej cassualowo będą się cieszyć przepustką o wiele dłużej. 

Deep Stone Crypt 

Nowy rajd, czyli creme de la creme każdego dodatku do Destiny. Twórcy zapraszają nas po raz kolejny na Europę, gdzie na początku zabezpieczymy kryptę. W dalszym etapie przyjdzie nam zmierzyć się z Atraks-1, upadłym Exo. W finałowym starciu staniemy oko w oko z Taniksem. Rajd jest bardzo ciekawy, oferuje nieznane dotąd mechaniki i rozwiązania. Warto grać tę aktywność, ponieważ do zgarnięcia mamy kompletnie nowe elementy zbroi oferujące aż 5 socketów na mody. Również mody są nowe, ekskluzywne dla rajdu Deep Stone Crypt. Oprócz tego mamy do zdobycia nowe bardzo skuteczne bronie i wisienkę na torcie w postaci nowej raidowej broni egzotycznej – Eyes of Tommorow, poteżnej wyrzytni rakiet. 

Słowo podsumowania. 

Uważam, że dodatek spełnił oczekiwania graczy. Wprowadza do gry powiew świeżości, oferuje ciekawe rozwiązania i z pewnością daje dużo frajdy. Jako wieloletni fan uniwersum polecam każdemu!

4.8/5 - (5)