Jak spędzić przyjemnie czas kiedy wyjście na dwór stało się problemem?

791

2020 rok był trudnym rokiem. Obostrzenia i zakazy spowodowane pandemią koronawirusa spowodowały zmianę codziennego trybu życia dla większości osób. Szczególnie zauważają to osoby które weekendami lubiły spotykać się w gronie przyjaciół w restauracjach, lub barach. Nawet osoby które lubiły bardziej kameralne towarzystwo, czy też nie lubiły towarzystwa wcale, musiały zmienić swoje plany na dni wolne, ponieważ wyjście do kina i teatru w obecnych czasach jest niemożliwe. 

Rozrywka elektroniczna 

Całe szczęście brak możliwości spotkania się z przyjaciółmi na mieście, brak możliwości wyjścia na wielogodzinne zakupy, czy też zamknięte kina i teatry, to nie powód do rozpaczy. W naszych czasach, czasach powszechnej cyfryzacji, nie potrzebujemy wychodzić z domu aby dostarczyć sobie rozrywki. Zdecydowana większość osób posiada laptopy, a jeśli nie laptopy to smartphony. Każdy taki sprzęt wyposażony jest w kamerę która umożliwia nawiązanie telekonferencji. Jest to bardzo pomocne, ponieważ wielu z nas ma znajomych z którymi widywało się, przykładowo, tylko na uczelni, przez co nie mamy możliwości spotkania się. Oczywiście istnieje mnóstwo komunikatorów tekstowych które pozwalają bez ograniczeń czatować ze znajomymi, jednak to nie to samo co zobaczyć kogoś przed sobą i porozmawiać z nim twarzą w twarz. Na szczęście to już nie jest problem. 

Jak czerpać z dobrodziejstw techniki?

Rozmowa z przyjaciółmi to nie wszystko co możemy zrobić w wolnym czasie mając dostęp do podstawowych urządzeń elektronicznych. Pomysłów na zaaranżowanie wolnego wieczoru jest naprawdę mnóstwo. Na pierwszy ogień pójdą portale streamingowe. Platformy takie jak Netflix, HBO GO i Amazon Prime dają nam możliwość wykupienia abonamentu i odblokowanie dostępu do ich materiałów. W prostych słowach, wykupujemy, płacąc miesięczną opłatę abonamentową, dostęp do biblioteki danej platformy. Zestawiając ze sobą cenę i to co w danej bibliotece się znajduje, szybko dojdziemy do wniosku, że cena ta nie jest wygórowana. Jeśli jesteś kino maniakiem zajrzyj koniecznie na stronę netmovies.pl.

Król rozrywki 

Na sam koniec zostawiamy wspaniała maszynę jaką jest komputer. Pomijając wyżej wspomniane wideokonferencje i oglądanie seriali, komputer umożliwia nam granie w gry. Kto raz zagrał w grę komputerową wie jak bardzo wciągająca i immersyjna jest to czynność. Jeśli jesteś gamerem, rok 2020 nie był aż tak zły, ponieważ przy takiej ilości wolnego czasu zapewne udało Ci się ograć większość nowych tytułów. 

5/5 - (1)