Rozrywka online

657

Internet to źródło informacji, które rozwija się w najszybszym tempie. Standardowa prędkość łącza pozwala na swobodne przeglądanie treści multimedialnych. Dużym ułatwieniem są nowoczesne telefony komórkowe. Dzięki nim wygodne odtwarzanie filmów w każdym miejscu stało się możliwe. Jakie jeszcze rozrywki w XXI wieku znajdzie się w formule online?

Tradycyjna telewizja odchodzi do lamusa

Opis dostępnych rozrywek należy zacząć od szeroko rozumianych transmisji. To nie tylko popularna platforma YouTube, gdzie powstają nawet specjalne kursy tworzenia wideo jak na https://prezentmarzen.com/warsztaty-tworzenia-intro-na-youtube-dla-dzieci-online-1. Istnieje cały szereg stron, które bezpłatnie udostępniają swoje treści. Dużą popularnością cieszą się także płatne serwisy streamingowe. Można na nich obejrzeć ulubione filmy i seriale, a wszystko to bez reklam i o dowolnej porze.

Swobodny dostęp otrzymały również wydarzenia sportowe. Można je znaleźć na dedykowanych stronach, w ramach abonamentu telewizji internetowej albo na udostępnionych transmisjach. Ostatnią formułę promują bukmacherzy internetowi. Wymagają przy tym założenia konta oraz posiadania na nim chociaż minimalnych środków własnych.

Gry internetowe

Rewolucja w świecie gier ma miejsce na naszych oczach. Widać ją zwłaszcza w obszarze grafiki komputerowej. Tymczasem w wiele produkcji można zagrać zupełnie za darmo. I nie chodzi tutaj o wersje przeglądarkowe, ale pełnoprawne tytuły.

Internet dołożył do tego wszystkiego możliwości społeczno-sieciowe. Komunikacja z graczami w formule czatu albo rozmowy ułatwia rozgrywkę. Wystarczy wspomnieć, że swoje dedykowane serwisy posiadają nawet szachiści. Można na nich grać za darmo z użytkownikami z całego świata.

Portale społecznościowe

W kontekście rozrywki sieciowej nie można nie wspomnieć o portalach internetowych. Łączą one osoby o podobnych zainteresowaniach. Aktywność coraz częściej nie ogranicza się do wyłącznego przeglądania. Ludzie dzielą się ze znajomymi przemyśleniami, wspomnieniami albo prośbami.

Bliskie portalom są fora tematyczne, zrzeszające miłośników określonej gry, produkcji lub po prostu aktywności. Dostęp do forum otrzymuje się po założeniu konta. Niektóre pozwalają jednak na przeglądanie treści w formule tzw. gościa.

Wirtualna wizyta w muzeum

Na samym końcu stosunkowa nowość, która stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnej wizyty w muzeum. Chodzi o pokazy online, stworzone za pośrednictwem specjalnych kamer. Poruszanie po wirtualnym muzeum odbywa się przy pomocy myszki i/lub klawiatury. Do każdego eksponatu dołączona jest jego historia. Czasami w formie tekstowej, a innym razem dzięki nagranej audycji. Funkcja dydaktyczna powinna przypaść do gustu dzieciom. 

Podsumowanie

Dostęp do sieci zrewolucjonizował życie ludzi. Niektórzy nie wyobrażają sobie dnia bez mediów społecznościowych oraz wirtualnej rozrywki.

Nie ma w tym niczego złego, dopóki sieć nie pochłonie nas „doszczętnie”. Pomimo jej dobrodziejstw, warto pielęgnować znajomości w prawdziwym świecie. Wizyta w muzeum nie zastąpi nam spaceru po nadmorskim bulwarze. Oglądanie zdjęć z wycieczki będzie zdecydowanie mniej satysfakcjonujące od uczestniczenia w niej. Odpowiedni balans jest ważny także tutaj.

5/5 - (2)